Devítkám na MČR nepomohlo ani 5 vítězství

MČR U9

Pět vítězství a jedna prohra celkově stačila pouze na páté místo. Tak by se dalo ve zkratce shrnout vystoupení našich devítek na MČR U9, pořádaném na hřištích Sabatu Praha.

Páteční odpoledne probíhalo v poklidném rytmu výher, kdy jsme postupně porazili Waynes Pardubice 18:0 a následně Orly Choceň 12:0. Příští den jsme se tudíž měli utkat s posledním týmem naší skupiny Rytíři Trutnov. Ačkoli byli Rytíři asi nejsilnějším soupeřem skupiny, naši mladí Titáni nedali ani náznakem znát jakoukoliv trému a precizní obranou, podpořenou stále se zlepšující pálkou, zaslouženě vyhráli 10:1. Vítězstvím ve skupině nám systém turnaje přisoudil druhého z dvojice Draci Brno a Hroši Brno. Stali se jimi Hroši. Věděli jsme, že je to čtvrtfinálový zápas, kde jde o to, zda půjdeme bojovat do horní čtyřky o medaile, nebo budeme hrát o páté místo. Zároveň jsme si byli vědomi kvality soupeře, na kterého jsme narazili takto brzy. Tentokrát nervozita nezůstala vně hřiště a bylo to patrné i na naší hře. V první směně, kdy byli hned první dva pálkaři vyautováni, přichází po kvalitním příhozu na prsa zaváhání první mety v podobě vypadnutého míče a následná dohrávka směny určuje stav na ukazateli 0:2 ve prospěch soupeře. Nám se daří v prvních směnách pouze lehce poupravit skóre na 1:2. Hroši v následném inningu přidávají zasloužené dva body. Poté již obrany obou týmů pracují na plné obrátky a stav 1:4 se tak nemění až do šesté směny. V té se bohužel rozplynou veškeré naděje na obrat v zápase a boj o stupně vítězů. Série našich triviálních chyb, kdy nám padají dobře hozené příhozy z rukavic, či se nejsme schopni domluvit v obraně na přednosti při sbírání míče, využívají Hroši k pěti doběhům. Nám se v dohrávce daří už pouze opticky korigovat výsledek na 2:9. Nutno uznat, že soupeř a pozdější mistr ČR byl v tomto utkání lepší v obraně i na pálce. Bohužel to nebylo z větší části zásluhou soupeře, jako spíš naší nervozity, nekoncentrovanosti, špatnou pálkou a nepochopitelnými jednoduchými chybami v poli po těžkých zákrocích a příhozech našich polařů.

Sice zklamaní, ale přesto odhodlaní, jsme tak nastoupili druhý den proti Olympii Blansko. Do řad Titánů se opět vrátil klid a jistota. Jistými směnami v obraně a následným tlakem na pálce jsme soupeře jednoznačně přehráli. Na konci zápasu tak byl na ukazateli skóre stav 10:1 v náš prospěch. Posledním soupeřem v boji o páté místo nám byli Pipas Brno. Náš stroj se již nedal zastavit a bez větších problémů jsme vyhráli i v posledním utkání turnaje 8:1.

Cíle jsme sice měli o něco výše, ale vzhledem k losu turnaje, kdy po relativně lehké skupině jsme na těžkého soupeře narazili už v klíčovém čtvrtfinále a zároveň na kvalitu soupeře, na nějž jsme narazili, se nedá než zatleskat soupeři a jít opět trénovat. Je potřeba odehrát více těžkých utkání pro povzbuzení psychiky týmu.

V závěru chci klukům i holkám poděkovat za vzornou reprezentaci klubu, kdy v pěti zápasech umožnili soupeři pouze třikrát skórovat a sami rozdali  58 bodů. Škoda jen těch dvou směn v nejdůležitějším utkání turnaje. Ale to už je sport. Myslím, že se všichni poučili a dalo jim to víc, než si teď dokážou představit.

S účinností od 12.3. 16:00 až do odvolání nebo ukončení nouzového stavu v ČR oddíl přerušuje veškeré své organizované aktivity.

Takové mimořádné opatření bylo schváleno VV oddílu po vyhlášení nouzového stavu. Celý dopis členům je ke stažení ZDE

Připomínáme, že mimo akce organizované oddílem obecně není přístup na a do jakýchkoli sportovních prostor TJ členům povolen. Během vyhlášené karantény prosíme o striktní dodržování tohoto pravidla.

Děkujeme za pochopení