Devítkám na MČR nepomohlo ani 5 vítězství

MČR U9

Pět vítězství a jedna prohra celkově stačila pouze na páté místo. Tak by se dalo ve zkratce shrnout vystoupení našich devítek na MČR U9, pořádaném na hřištích Sabatu Praha.

Páteční odpoledne probíhalo v poklidném rytmu výher, kdy jsme postupně porazili Waynes Pardubice 18:0 a následně Orly Choceň 12:0. Příští den jsme se tudíž měli utkat s posledním týmem naší skupiny Rytíři Trutnov. Ačkoli byli Rytíři asi nejsilnějším soupeřem skupiny, naši mladí Titáni nedali ani náznakem znát jakoukoliv trému a precizní obranou, podpořenou stále se zlepšující pálkou, zaslouženě vyhráli 10:1. Vítězstvím ve skupině nám systém turnaje přisoudil druhého z dvojice Draci Brno a Hroši Brno. Stali se jimi Hroši. Věděli jsme, že je to čtvrtfinálový zápas, kde jde o to, zda půjdeme bojovat do horní čtyřky o medaile, nebo budeme hrát o páté místo. Zároveň jsme si byli vědomi kvality soupeře, na kterého jsme narazili takto brzy. Tentokrát nervozita nezůstala vně hřiště a bylo to patrné i na naší hře. V první směně, kdy byli hned první dva pálkaři vyautováni, přichází po kvalitním příhozu na prsa zaváhání první mety v podobě vypadnutého míče a následná dohrávka směny určuje stav na ukazateli 0:2 ve prospěch soupeře. Nám se daří v prvních směnách pouze lehce poupravit skóre na 1:2. Hroši v následném inningu přidávají zasloužené dva body. Poté již obrany obou týmů pracují na plné obrátky a stav 1:4 se tak nemění až do šesté směny. V té se bohužel rozplynou veškeré naděje na obrat v zápase a boj o stupně vítězů. Série našich triviálních chyb, kdy nám padají dobře hozené příhozy z rukavic, či se nejsme schopni domluvit v obraně na přednosti při sbírání míče, využívají Hroši k pěti doběhům. Nám se v dohrávce daří už pouze opticky korigovat výsledek na 2:9. Nutno uznat, že soupeř a pozdější mistr ČR byl v tomto utkání lepší v obraně i na pálce. Bohužel to nebylo z větší části zásluhou soupeře, jako spíš naší nervozity, nekoncentrovanosti, špatnou pálkou a nepochopitelnými jednoduchými chybami v poli po těžkých zákrocích a příhozech našich polařů.

Sice zklamaní, ale přesto odhodlaní, jsme tak nastoupili druhý den proti Olympii Blansko. Do řad Titánů se opět vrátil klid a jistota. Jistými směnami v obraně a následným tlakem na pálce jsme soupeře jednoznačně přehráli. Na konci zápasu tak byl na ukazateli skóre stav 10:1 v náš prospěch. Posledním soupeřem v boji o páté místo nám byli Pipas Brno. Náš stroj se již nedal zastavit a bez větších problémů jsme vyhráli i v posledním utkání turnaje 8:1.

Cíle jsme sice měli o něco výše, ale vzhledem k losu turnaje, kdy po relativně lehké skupině jsme na těžkého soupeře narazili už v klíčovém čtvrtfinále a zároveň na kvalitu soupeře, na nějž jsme narazili, se nedá než zatleskat soupeři a jít opět trénovat. Je potřeba odehrát více těžkých utkání pro povzbuzení psychiky týmu.

V závěru chci klukům i holkám poděkovat za vzornou reprezentaci klubu, kdy v pěti zápasech umožnili soupeři pouze třikrát skórovat a sami rozdali  58 bodů. Škoda jen těch dvou směn v nejdůležitějším utkání turnaje. Ale to už je sport. Myslím, že se všichni poučili a dalo jim to víc, než si teď dokážou představit.