Mistorvství České Republiky - kadetky na cestě za zlatem

 

Tento víkend proběhlo na Krči v Eagles Parku MČR kadetek. Naši účast jsme si zajistili dobrými výsledky v extraligových turnajích, které probíhaly po celý rok u všech účastníků extraligy. Celkové druhé místo holkám zajistilo výbornou výchozí pozici pro start v turnaji.

První  zápas holky sehrály v pátek odpoledne proti postupujícímu z nižší ligy Sabatu Praha. Sabat od začátku zatlačil na pálce a zaváhání a chyba v poli umožnila Sabatu skórovat hned v první směně utkání, naše holky měly pomalejší rozjezd a dlouho se nemohly dostat do utkání. Vyrovnání tak přišlo až v páté směně, kdy spolupráce Rubešová-Vodičková-Čurillová po metě zdarma a sérii ulívek dobíhá pro vyrovnávací bod. Sabat se proti skvěle házející Emě Vodičkové v posledních dvou směnách už neprosadí, naopak naši přidávají další bod v začátku 6 směny a přinášejí si tak cennou výhru do základní skupiny.  

Jasná výhra v sobotním dopoledne proti Brnu 10:3, kde byla na holkách vidět převaha a zkušenosti, které v sezóně nasbíraly rozhodla o další výhře ve skupině s nejslabším soupeřem turnaje.

Ovšem důležité utkání čekalo děvčata v sobotu odpoledne proti Trutnovu, který v extralize nasbíral pouze o jednu prohru více než naši a byl tak největším konkurentem naší skupiny. Dva body v první směně od obou týmů nepochybovali o kvalitě utkáni, které mezi sebou tyto týmy sehrají. Naše holky dalšími dvěma body v 3 směně dostávají utkání do vedení, které už nepustí. Představení Táni Nevěřilové a Emy Vodičkové na nadhozu, které po zbytek utkání Trutnovu dopřáli pouze jeden bod a také výhru základní skupiny, která se nakonec ukáže jako rozhodující pro další vývoj turnaje.

V neděli by se mělo hrát semifinále, první proti druhému křížem z každé skupiny spolu. Ovšem nepřízeň počasí umožňuje pořadateli změnit systém turnaje, to také učiní a o vítězi se tak rozhodne mezi vítězi skupin, holky tak nastoupí proti Eagles Praha ve finále. Finálové utkání je soubojem reprezentačních nadhazovaček za Tempo Emy Vodičkové a za Eagles Andrey Markvartové. Naše holky však na nic nečekají a agresivní hrou na pálce se proti Andree prosadí hned ve druhé směně. Ema hází úžasně a nepouští krčské pálkařky do většího tlaku, to se ovšem nedá říct o našich, když dalšími dvěma body po agresivním baserunningu navýší skóre na 4:0. Eagles v dohrávce utkání pouze zkoriguje stav jedním doběhem na konečných 4:1. Velká podpora diváků a skvělá práce trenérského týmu Petry Kolkusové Zuzany Šrejberové a Jarmily Fryšové konečně přinesla ovoce a můžeme tak slavit historicky první titul kadetské extraligy pro Tempo Titans Praha.

Zároveň si Ema Vodičková svým výkonem ve finále zajistila ocenění nejlepší nadhazovačky turnaje. Emě, trenérkám a všem holkám ještě jednou Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v budoucnosti.

 

Chceme výš, jdeme dál ;-)

S účinností od 12.3. 16:00 až do odvolání nebo ukončení nouzového stavu v ČR oddíl přerušuje veškeré své organizované aktivity.

Takové mimořádné opatření bylo schváleno VV oddílu po vyhlášení nouzového stavu. Celý dopis členům je ke stažení ZDE

Připomínáme, že mimo akce organizované oddílem obecně není přístup na a do jakýchkoli sportovních prostor TJ členům povolen. Během vyhlášené karantény prosíme o striktní dodržování tohoto pravidla.

Děkujeme za pochopení