Mistorvství České Republiky - kadetky na cestě za zlatem

 

Tento víkend proběhlo na Krči v Eagles Parku MČR kadetek. Naši účast jsme si zajistili dobrými výsledky v extraligových turnajích, které probíhaly po celý rok u všech účastníků extraligy. Celkové druhé místo holkám zajistilo výbornou výchozí pozici pro start v turnaji.

První  zápas holky sehrály v pátek odpoledne proti postupujícímu z nižší ligy Sabatu Praha. Sabat od začátku zatlačil na pálce a zaváhání a chyba v poli umožnila Sabatu skórovat hned v první směně utkání, naše holky měly pomalejší rozjezd a dlouho se nemohly dostat do utkání. Vyrovnání tak přišlo až v páté směně, kdy spolupráce Rubešová-Vodičková-Čurillová po metě zdarma a sérii ulívek dobíhá pro vyrovnávací bod. Sabat se proti skvěle házející Emě Vodičkové v posledních dvou směnách už neprosadí, naopak naši přidávají další bod v začátku 6 směny a přinášejí si tak cennou výhru do základní skupiny.  

Jasná výhra v sobotním dopoledne proti Brnu 10:3, kde byla na holkách vidět převaha a zkušenosti, které v sezóně nasbíraly rozhodla o další výhře ve skupině s nejslabším soupeřem turnaje.

Ovšem důležité utkání čekalo děvčata v sobotu odpoledne proti Trutnovu, který v extralize nasbíral pouze o jednu prohru více než naši a byl tak největším konkurentem naší skupiny. Dva body v první směně od obou týmů nepochybovali o kvalitě utkáni, které mezi sebou tyto týmy sehrají. Naše holky dalšími dvěma body v 3 směně dostávají utkání do vedení, které už nepustí. Představení Táni Nevěřilové a Emy Vodičkové na nadhozu, které po zbytek utkání Trutnovu dopřáli pouze jeden bod a také výhru základní skupiny, která se nakonec ukáže jako rozhodující pro další vývoj turnaje.

V neděli by se mělo hrát semifinále, první proti druhému křížem z každé skupiny spolu. Ovšem nepřízeň počasí umožňuje pořadateli změnit systém turnaje, to také učiní a o vítězi se tak rozhodne mezi vítězi skupin, holky tak nastoupí proti Eagles Praha ve finále. Finálové utkání je soubojem reprezentačních nadhazovaček za Tempo Emy Vodičkové a za Eagles Andrey Markvartové. Naše holky však na nic nečekají a agresivní hrou na pálce se proti Andree prosadí hned ve druhé směně. Ema hází úžasně a nepouští krčské pálkařky do většího tlaku, to se ovšem nedá říct o našich, když dalšími dvěma body po agresivním baserunningu navýší skóre na 4:0. Eagles v dohrávce utkání pouze zkoriguje stav jedním doběhem na konečných 4:1. Velká podpora diváků a skvělá práce trenérského týmu Petry Kolkusové Zuzany Šrejberové a Jarmily Fryšové konečně přinesla ovoce a můžeme tak slavit historicky první titul kadetské extraligy pro Tempo Titans Praha.

Zároveň si Ema Vodičková svým výkonem ve finále zajistila ocenění nejlepší nadhazovačky turnaje. Emě, trenérkám a všem holkám ještě jednou Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v budoucnosti.

 

Chceme výš, jdeme dál ;-)