Premiérový víkend v extralize  juniorek s bilancí 2:2

Po dlouhé zimní přípravě a pár trénincích venku jsme konečně zahájili sezónu 2018 v extralize juniorek a to na domácím hřišti. V této soutěži jsme nováčkem a i to se projevilo v prvních duelech.

Tempo – Arrows 2:7, 1:3 (sobota 14.4.) První zápas jsme začali s Emou Vodičkovou na prkně, bohužel kvůli našim polařským chybám a dobrým hitům pálkařek soupeře ji začátkem utkání vystřídala Anička Štengelová. Anička měla lepší vstup do sezóny a dokázala útok soupeře pozastavit. My se naopak s ostravským nadhozem nedokázali vůbec srovnat a dovezli domů pouze dva body. Druhý zápas byl o dost vyrovnanější a dlouho se držel na skóre 1:1. Při plných metách Ostrava zvládla stáhnout dva body, na které my jsme neodpověděli a tak si připisujeme další prohru. Největším nedostatkem bylo, že jsme nedokázali stáhnout běžce ze skórovacích pozic, což se Ostravě dařilo.

Tempo – Eagles 6:2, 10:9 (neděle 15.4.) V prvním duelu začínáme s Aničkou Štengelovou na prkně a po 3 rychlých outech jdeme na pálku a připisujeme si rovnou 3 body! Celý zápas klademe velký tlak na obranu Eagles a samy držíme pálkařky na metách a nedovolujeme jim skórovat. Ke konci zápasu začaly pálkařky Eagles trošku víc tlačit, avšak naše obrana v čele s Aničkou měla vše pod kontrolou a tak je naše první výhra sezóna zaslouženě naše. Ve druhém zápase se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nejdříve se ujaly vedení Eagles, na což jsme dokázaly hned odpovědět a vyrovnat. V tomto duchu byl celý zápas. V sedmé směně prohráváme 8:6, ale opět dotahujeme body – 8:8 a jdeme do tie-breaku. Eagles díky pár hitům stahuje svoji běžkyni a my pře dohrávkou opět prohráváme 9:8. Plné mety a a doběh pro vyrovnávací bod se opět povedl na jedničku, v tuhle chvíli stačí stáhnout běžkyni z 3 mety, to ovšem naše běžecká chyba a skvělá obrana Eagles nepřipouští. Přichází druhý tie-break, Eagles na pálce udržíme a nedovolujeme doběhnout pro bod, ovšem u nás se prosadí dlouhým odpalem do pravého pole Eliška Slaninová a stahuje tak vítězný bod, propuká radost a druhá výhra v juniorské EXL. Za zmínku určitě stojí skvělý výkon všech tří nadhazovaček Aničky Fröhlichové, Emy Vodičkové a Aničky Štengelové.

autor: Míša Čurillová