Tempo Titans - Extraliga

Po dlouhých čtyřech letech hostilo Tempo úvodní zápasy extraligové sezóny a připravilo pro diváky velmi zajímavou a dramatickou podívanou. Teplé počasí jich tentokrát přilákalo mnoho a tribuny byly zaplněny do posledního místa. Zápasová bilance mezi těmito týmy v loňském ročníku celkem jasně pasovala domácí do role favorita, z pěti utkání dokázali čtyřikrát zvítězit.

Na druhou stranu Hroši na letošní rok výrazně posílili, a to o pětici zahraničních hráčů, takže se dala očekávat vyrovnaná bitva. Ta přinesla dokonce rekordní počet homerunů, kterých nakonec padlo deset.

První zápas: Tempo Titans Praha vs. Hroši Brno - 6:8

Hymna a slavnostní nadhoz jedné z největších nehrajících osobností českého baseballu Františka Přibyla zahájila první směnu extraligové sezóny 2016. Do té nastoupilo Tempo v téměř stejné sestavě jako loni pouze s drobnými změnami. Asi ta nejvýraznější byla vidět na postu spojky, kde se představil Petr Baroch, dlouholetý reprezentant a poslední léta hráč Kotlářky Praha. Naopak jako již stálá opora týmu nastoupil na nadhazovacím kopci Jake Rabinowitz. Jake začal velmi dobře, jenže jeho dobře umístěné nadhozy se nesetkaly u rozhodčího s úspěchem a byly posouzeny jako bally, a tak byl nucen mířit více ke středu strikezóny. To se vymstilo a po třech hitech se Hroši ujali vedení 0:2. Až třetí směna byla pro domácí úspěšná, proti výbornému Jefferymu Bartovi se prosadil Scotty Mulhearn, když homerunem za tři body dostal Tempo do vední 3:2. To vydrželo jen do páté směny, ve které Filip Claus tentokrát dvoubodovým homerunem poslal svůj tým do vedení 3:4. Nejdramatičtější směnou byla bezpochyby osmá, do které se postavil na kopec David Nevěřil. Nejprve hosté dalším homerunem Benjamina Salzmanna a následující metou zdarma a dvěma singly zvýšili Hroši svůj náskok na 3:6. V dohrávce pálkaři domácích zabrali a sérií hitů včetně v pořadí již čtvrtého nechytatelého odpalu zápasu od Jaka Rabinowitze vyrovnali skóre na 6:6 a všichni doufali v následný obrat a první vítězství Titánů v roce 2016. To se ale nekonalo, naopak poslední slovo měli hráči z moravské metropole. Dominic Morbidelli se stejně jako čtyři hráči před ním opřel do míčku tak, že skončil až za plotem. Konečný výsledek tak upravil na 6:8.

Druhý zápas: Tempo Titans Praha vs. Hroši Brno - 13:12

Druhý zápas se od začátku vyvíjel opačně ale neméně dramaticky. Titáni od úvodních nadhozů vyvíjeli značný tlak na obranu hostů a donutili ji k několika chybám, které jim pomohly k náskoku šesti bodů po třetí směně. Hroši se dostali k prvním bodům až ve čtvrté směně, když se dvěma homeruny prosadili proti doposud bezchybně nadhazujícímu Janu Škvorovi a snížili na 6:4. Do dohrávky poslali Brněnští nového nadhazovače, který měl tlak domácích zastavit. To se nestalo a náskok opět narostl na šest bodů. Od této chvíle se jen zmenšoval a do posledního okamžiku nebylo jasné, jestli ho Tempo udrží, nebo odejde i z tohoto utkání poraženo. Zápas nakonec skončil nejtěsnějším možným rozdílem, naštěstí ve prospěch hráčů v bílých dresech. Titáni vítězí 13:12 a připisují si první letošní body.

Následující víkend se Tempo představí opět na svém domácím hřišti, tentokrát jim v sobotu budou soupeřem Skokani z Olomouce a v neděli změří do třetice síly s Hrochy. Snad se po víkendu Titánům podaří dostat se na pozitivní zápasovou bilanci.

!!!GO TITANS GO!!!