Mužské béčko vstupuje do sezóny rozdvojeně

Red Crayfish - baseball tým

Letos uvidíte hrát mužské béčko v přeboru jednou jako silný kárd, který vyhrává rozdílem a podruhé s prázdnou lavičkou a touhou zápas co nejrychleji dotáhnout do konce. Zatím jsme si připsali jednu výhru, jednu prohru a dvě utkání jsme museli odložit.

Dlouhodobý koncept našeho b-týmu - dávat co nejvíce hracího prostoru juniorům, sedícím áčkařům a nadhazovačům opět tvrdě narazil na konflikty v rozpisu. Juniorská extraliga U18 má velmi často zápasy současně regionálním přeborem mužů a hráči tak často nemohou nastupovat v obou soutěžích.

@Rakovník 6:13

Zápas se odehrával na hřišti v Roudnici, poprvé jsme tedy hráli proti Rakovníku mimo hřiště Tempa, které využívali jako domácí. Jen tak tak se nám podařilo poslkádat sestavu, vyjeli jsme v deseti hráčích, přičemž Arnošt Kučera nastoupil ve startující sestavě do jeho úplně prvního zápasu. Na kopci za nás začal Lubomír Čuhel, který se od druhé směny trápil se strikezónou a nezkušená obrana ve vnějším poli mu moc nepomohla. Druhou půlku zápasu pak doházel Tomáš Sýkora, který už definitivně oblékl modré barvy. Zápas byl ukončen po sedmé směně pro tmu.

Třešničkou na dortu tradičně výborné atmosféry ze vzájemných zápasů s Rakovníkem byla poslední směna. Scotty Mulhearn nastoupil do pálkařského boxu s kovovou pálkou a míč poslal daleko za plot. Stejně tak chtěl pokračovat i Jake Rabonowitz, vnější pole však bylo připravené. Střední polař se už před prvním nadhozem opřel o hrazení, když v zápětí Jake odpaluje první strike přímo na něj a on mu bez jediného kroku chytá odpal, který by jinak byl homerunem.

vsFulleros 12:3

V tomto zápase, kde jsme měli plnou lavičku hráčů hladových po hře, zázemí a více času před zápasem na rozcvičení, jsme předvedli naší sílu. Hosty přivítal na kopci David Nevěřil, který hodil 4 pervektní směny! Náš útok naopak nebyl zastaven a už v první směně jsme dali pět bodů. Skórovat se nám nepodařilo pouze v šesté směně a body celý zápas přibývali. Dál se na kopci vystřídali po dvou směnách Lubomír Čuhel a Adam Vrubel ani jeden neumožnil hit. Soupeři se podařilo skórovat pouze chybou v poli po metě zdarma a tak si můžeme připsat jednoho no hittera.