Áčko vybojovalo na Kotlářce výhru

Tempo - Výhra na Kotlářce

Dva naprosto rozdílné výkony áčka byly k vidění tento víkend. Tempo se utkalo se současným mistrem extraligy, pražskou Kotlářkou, která byla jasným favoritem, a všichni čekali, že jí Titáni nebudou vyrovnaným soupeřem. Odehrát kvalitní utkání a potrápit Kotlářku, byl určitě splnitelný cíl.

Nicméně pokud by Titáni alespoň jednou vyhráli, byl by to velký úspěch. Toho se dočkali hned v prvním zápase, který vyhráli 4:9. Naopak na ten druhý by nejradši zapomněli. Byl totiž předčasně ukončen skrečí a automaticky tak prohráli 0:9.

Kotlářka Praha vs. Tempo Titans Praha – 4:9

Před zápasem headcoach áčka Richard Kania řekl: „Všichni čekají, že nás Kotlářka jednoznačně porazí. Díky tomu jsou ale pod tlakem a vyhrát je pro ně povinnost. My můžeme jen překvapit. Pojďme všem ukázat, že se mýlí a i nad takovým týmem, jako je Kotlářka, dokážeme vyhrát.“ Viditelně to celý tým povzbudilo k dobrým výkonům jak v poli, tak na pálce. Od první směny hrál s maximální koncentrací. Největším rozdílem mezi oběma týmy byl nadhoz. Jake Rabinowitz i Honza Škvor předvedli na kopci svůj nadstandard a pálkařům Kotlářky dovolili jen 4x skórovat. Naopak domácí nadhazovači se v některých okamžicích s přesností spíše prali a tlak Titánů nedokázali zastavit.

Tempo Titans Praha vs. Kotlářka Praha – 0:9 (skreč)

Z utkání bylo odehráno pouze pár směn. Začátek sice patřil domácímu Tempu, během první směny si připsalo dva doběhy, ale od této chvíle bylo vše v režii Kotlářky. Tentokrát se role otočily, nadhazovači domácích se se strikezónou prali. Naopak Marek Červenka i přes nepřízeň počasí na kopci exceloval. V dohrávce čtvrté směny, když Titáni prohrávali již 2:14, přišly dva momenty, které zápas předčasně ukončily. Dva hráči Tempa neudrželi nervy na uzdě a po diskuzi s rozhodčím byli vyloučeni. Vzhledem k tomu, že na lavičce nezbýval nikdo, kdo by mohl nastoupit, musel být zápas ukončen skrečí.

Následující víkend odehraje áčko tři zápasy na Kraví hoře v Brně. Soupeřem mu bude Technika, které se letos zatím vůbec nedaří a jako jediný tým nedokázal ještě zvítězit. Doufejme, že Tempo její sérii proher prodlouží a přivezou si do Prahy cenné body.

!!!GO TITANS GO!!!