Titans a Eagles pražské derby pokaždé s jiným vítězem

Titans a Eagles – Pražské derby

Po nevydařeném víkendu si hráči áčka nestačili moc odpočinout a do dresů se museli obléknout o pár dní dříve než obvykle.

Během čtvrtečního a pátečního večera sehráli na Krči pod umělým osvětlením dva zápasy s Eagles, kterým se letos zatím také moc nedaří a v tabulce jsou jen o jednu příčku výše než Tempo. Kdo čekal vyrovnané bitvy, byl asi čtvrtečním zápasem překvapen. Eagles stačilo jen pět směn, aby jednoznačně zvítězili 19:2. Naopak páteční zápas patřil Titánům, své městské rivaly přehráli 10:7.

Eagles Praha vs. Tempo Titans Praha – 19:2 (5. Směna), 7:10

Pouhých pět směn stačilo Eagles, aby uštědřili Tempu za dlouhou dobu nejvyšší porážku. Možná frustrace z posledního víkendu Titánům svazovala ruce a nedokázali se pořádně proti Matěji Huškovi prosadit. Špatný den neměl jen útok, obrana se také neprezentovala přesvědčivým výkonem a vyrobila tři errory. Eagles naopak nepřesné nadhozy Jakea trestali. Tvrdé odpaly umísťovali do míst, kde s nimi obrana nedokázala nic udělat a rozdíl ve skóre se rychle zvyšoval. Je jasné, že zastavit takhle dobře rozjetý stroj se dá velice těžce. Bohužel ani relief pitcher Honza Škvor to nedokázal. Rozdíl více jak patnáct bodů po odehraných pěti směnách stačil, aby bylo utkání předčasně ukončeno, a to za stavu 19:2. Teď už nezbývalo nic jiného než do druhého dne na vše zapomenout, pořádně se vzchopit a začít opět hrát kvalitní baseball. Páteční zápas konečně přinesl vítězství na stranu Titánů, kteří od začátku tahali za delší provaz a drželi před soupeřem mírný náskok. Celkové nasazení týmu bylo velkým rozdílem oproti tomu, jaký byl u něj patrný během posledních pár utkání. Nadhazovači Adam Pokorný i Scotty Mulhearn spolu s pevnou obranou za zády odvedli vynikající práci a udrželi Eagles na sedmi bodech, a to i přes větší počet odpalů, než měli hráči Tempa. Naopak domácí hráče nadhoz moc nepodržel, a to velkou mírou přispělo k deseti bodům a vítězství Titánů.

Tento víkend nás čeká extraligová přestávka kvůli all star game, na kterou Vás srdečně zveme. Proti sobě nastoupí reprezentace ČR a zahraniční hráči extraligy, což slibuje skvělou podívanou. Tentokrát se bude hrát na třebíčském stadionu Na Hvězdě, začátek je naplánován na 16:00. Jako již tradičně bude samotnému zápasu předcházet homerun derby, kde se představí nejlepší pálkaři extraligy.

Další porce extraligových zápasů čeká Tempo až v sobotu 14. 5., v Praze se střetnou s Arrows Ostrava.

GO TITANS GO!!!