Tempo Titans Baseball

Druhý extraligový víkend neproběhl vůbec dle představ ani trenérů, ani hráčů mužského A týmu. Na programu byly tentokrát tři zápasy, které se odehrály během obou víkendových dnů. Sobota patřila dvěma střetnutím s olomouckými Skokany, na které si Titáni nejen díky výsledkům z loňského roku velice věřili a doufali ve dvě výhry, které by znamenaly posun vzhůru v tabulce. V tom třetím narazili na stejného soupeře jako týden předtím, tedy Hrochy Brno.

Tempo Titans Praha vs. Skokani Olomouc - 6:8

Tempo tradičně začalo zápas s velkou oporou na kopci v podobě amerického hráče Jakea Rabinowitze. Čtyři směny si vedl velmi dobře a nedovolil až na jednu výjimku soupeři vůbec nic. Výjimkou byl nadhoz přímo do středu strikezóny, kterou nejnebezpečnější pálkař soupeře, Jakub Voják, dokázal potrestat jednobodovým homerunem. Pálky Titánů ale také nebyly zticha a od prvních nadhozů se postupně proti nadhazovači hostů Jakubu Černíkovi prosazovaly. Důkazem toho byl i průběžný výsledek 4:1 pro domácí tým. Zvratem utkání byla bezpochyby pátá směna, ve které přišla slabá chvilka obrany domácích. Jake svými nadhozy nedokázal najít strikezónu a dostával se pod stav. Toho Skokani dokonale využili ve svůj prospěch v podobě čtyř bodů a opět získali jednobodový náskok. Od té doby bylo vše velmi vyrovnané a o výsledek se domácí statečně prali. Bohužel i přes veškerou snahu byli jen schopni dotáhnout se na rozdíl dvou bodů. Tento rozdíl zůstal i na konci deváté směny a konečný výsledek tak byl 6:8.

Tempo Titans Praha vs. Skokani Olomouc - 3:8

Do druhého zápasu vstoupili domácí s mladou krví na kopci. Vůbec první zápas v Extralize to byl pro Martina Zelenku, který nastoupil na pozici kečra a předvedl se hezkým výkonem. Adam Pokorný se poprvé v tomto roce představil v roli nadhazovače a všichni doufali ve stejně skvělý výkon jako loni, kdy dokázal potrápit i ty nejlepší soupeře. Dvě bezbodové směny tomu také nasvědčovaly a vzhledem k tomu, že Titáni v tu chvíli již vedli 2:0, vypadalo to slibně. Bohužel přišla podobná chvíle jako v prvním utkání, kdy se Adam pral s přesností a byl nucen házet blíže středu, což Skokani trestali. Třetí out tohoto nekonečného inningu zahrála obrana domácích až po pěti dobězích. V dohrávce Tempo díky sebeobětovacímu odpalu do zadního pole Scotta Mulhearna snížilo na rozdíl dvou bodů a drželo se tak stále ve hře. Nikdo ale netušil, že to bylo z jeho strany vše a více jak tři body v zápase nezíská. Naopak hosté další tři body přidali v páté směně a pětibodový náskok poté udrželi až do konce.

Tempo Titans Praha vs. Hroši Brno - 0:3

Úplně jiný a podle trenéra zatím nejlepší letošní týmový výkon předvedli hráči Tempa během nedělního zápasu s brněnskými Hrochy. Ti strategicky pošetřili nadhazovače Jefferyho Barta, kterému se proti Titánům v prvním vzájemném střetnutí dařilo a připsal si win. Dlouho nebylo jasné, zda i ten druhý poputuje na jeho účet, nebo ho pro Tempo získá Scotty Mulhearn. Celých sedm směn se oba celky prali o body, ale pokaždé jejich snahy skončily neúspěšně, skóre bylo stále 0:0. Až osmá přinesla první bodový zisk, hosté se postupně třemi hity postarali o vedení 0:1. Titáni se ale nevzdali a stále bojovali o vytoužené vítězství. Naděje jim ale překazil nejen nadhazovač Jeffery Barto, který celý zápas na kopci dominoval, ale i nadstandardně hrající obrana Hrochů. Poslední ránu domácím zasadili hosté v poslední směně, kdy přidali ještě dva doběhy.